Родина Олександра і Олени Юсан
(Київ)
15 років ця родина займається усиновленням дітей з дитячих будинків
«Ми живемо за принципом Андрія Кузьменка, (Кузьми Скрябіна), яке звучить так: «Милосердя не робить нас святими, але добрішими – безумовно», - розповідає мати родина Олена Юсан. – Ми маємо тих, хто нас любить і яких любимо ми! Сім'я - це фундамент, на якому будується наше життя. Кожна цеглинка цього фундаменту – це тепло материнських рук, ніжний дотик батьківського поцілунку, бабусина казка, мамина колискова. Це запашні пироги, свята у родинному колі, зимові розваги з рідними братами і сестрами, сімейні традиції, подарунки до Дня народження та віра у Діда Мороза. Тим паче, що у нашій родині відбулося диво і Дідом Морозом був наш любий та шанований Кузьма. Тому така дружба вплинула на світосприйняття наших дітей. І ми тримаємося його настанов у світлі його пам'яті. Його слова стали головними у нашому житті. Кузьма: «Не хочете любити, не дивіться в сторону тих, кому треба помогти, а ми будемо дивитися!»
Все це звичайне і буденне, але на превеликий жаль в наші країні ще є діти, які ніколи в своєму житті цього не мали. І родина існує задля того, щоб здійснювати саме ті дитячі мрії, до яких у сиротинцях нікому немає ніякого діла. Де задовольняються побутові потреби, але тебе ніхто не любить. Потреба віддавати свою любов повертається сто кратною великою Любов'ю.

Наша родина створена 33 роки тому. 15 останніх - саме з дітьми, які народилися у серці. За ці 15 років 10 дітей вже вилетіли із родинного гнізда і стали самостійними, а наразі залишилося ще 8 (від 4 до 18 років), які потребують тепла та любові.

Батько Олександр в родині Голова! Все що є в будинку, створено його руками. Він – батько, дідусь, чоловік, друг, наставник, столяр, сантехнік, садівник, «приборкувач стихій», «дарувальник див». Хоч має відзнаки та подяки від державних мужів, але найбільше цінує подяки своїх дітей та їх досягнення. І головна нагорода від старших – це онук та онучка.

Мати Олена – то як в нашій українській приказці, - Шия! Крутиться на всі боки. Бо треба встигнути і побут тримати, і виховання надавати, і любов збирати… Це – мати, бабуся, дружина, подруга, адміністратор, юрист, культуролог, педагог, лікар, кухар, швачка, прасувальниця, прибиральниця, захисниця, коучінг (консультант з питань закоханості), рефері, «створювач див» та чарівниця.

Має орден Княгині Ольги та інші відзнаки, але так само, як і чоловік, вважає що найкраща нагорода, то є – любов!

Made on
Tilda